«... і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого... то Я вислухаю з небес» 2 Хр. 7:14

Таємниця молитви

Таємниця молитви

Господь Ісус Христос постійно молився в якомусь місці. Учні були поруч, тому могли спостерігати, скільки часу Ісус молиться. Хотіли наслідувати Вчителя. Прагнули навчитися молитись.

Власний приклад - найкращий спосіб, щоб передати бажання молитись близьким, рідним, дітям. Коли людина щодня виділяє окремий час для Бога, хоче і любить молитись, приходить після молитви змінена,сповнена миром, то як не захотіти молитися так само!

Може, учні думали, що є якісь спеціальні слова, правильні, дієві. Може, і не очікували, що вони такі прості. Назвати Бога Батьком, прославити Його Ім’я, просити про свої потреби. Річ не тільки у словах, а й у вірі, з якою промовляти ці слова.

Коли Ісус виганяв демонів, Він не прочитував довгих екзорцизмів, не звершував обрядів, не використовував додаткових засобів — наприклад, свяченої води… просто казав вийди і більше не повертайся. Цих слів було достатньо. Це стосувалось не лише Його, а і Його учнів, усіх нас.

Таємниця молитви в тому, щоб мати живу віру, особисті стосунки з Богом, звертатися у простоті, як до друга.

Просіть і вам дасться — якщо людина здатна допомогти своєму приятелеві, хоч їй незручно, невигідно це робити, тим більше Бог, готовий вислухати своїх дітей.

Ісус говорить про це прямо і заохочує просити. Перешкоди для отримання бажаного існують частіше в розумі людини, ніж у реальності.

Чомусь так важко прямо попросити те, чого людина хоче, що їй потрібно! Чи можна просити так багато, чи це не занадто? Чи можна просити часто, чи Богові це не набридне? А як Бог це зробить, яким способом, це ж неможливо? Чи я достойний, щоб просити, є кращі за мене, які більше заслужили? Бог не відповідає на мої прохання, може, те, що я прошу, не піде мені на користь, може, Бог не хоче мені це дати? Може, ще не час?

Відкиньте сумніви. Відважно просити Бога допомагає згадка про Його любов, милосердя і щедрість. Про те, що Він любить усіх і дає більше, ніж ми заслужили, більше, ніж можливо заслужити.

23 листопада 2021