«... і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого... то Я вислухаю з небес» 2 Хр. 7:14

Президент України на зустрічі з главами протестантських церков подякував за молитви

Президент України на зустрічі з главами протестантських церков подякував за молитви

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з главами і представниками євангельських протестантських церков та єпископатом Римсько-католицької церкви в Україні. Зустріч відбулася 2 квітня 2024 року в Домі Біблії Українського Біблійного Товариства. Глава держави привітав усіх учасників засідання зі світлим святом Христового Воскресіння, побажавши перемоги України у війні з російськими окупантами.


«Вона обов’язково настане завдяки нашим воїнам, нашим людям і вашим щирим молитвам, – зазначив Володимир Зеленський і подякував священнослужителям за підтримку вірян у цей важкий час. – Дуже важливо, що у людей є можливість прийти, поговорити з вами, помолитися».


Президент підкреслив важливу роль кожної церкви та громади, що служать, допомагаючи нашим військовим на різних рівнях. «Я хотів би також подякувати нашим військовим капеланам. Завдяки вам у наших хлопців і дівчат на фронті є змога поспілкуватися та відчути підтримку з вашого боку», – зазначив Глава держави і додав, що важливо посилювати капеланську службу представниками різних церков.


Єпископи, подякувавши президенту за мужність і мудрість, яку він проявляє щодня в цей надскладний для країни час, наголосили на важливості запровадження Молитовного сніданку на державному рівні, а також на важливості молитви у перемозі України в цій жахливій кровопролитній війні. Президент підтримав цю ідею, а також відзначив, що необхідна комунікація між церквами різних країн. «Хотів би звернутися з проханням, щоб ви спілкувалися між собою не лише тут, усередині нашої країни, а й за кордоном. Цей діалог для нас зараз дуже важливий. Адже церква має великий вплив на суспільство, на лідерів держав. І тому для нас це дуже важливий сигнал щодо підтримки наших партнерів», – наголосив Володимир Зеленський.


Голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, член Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій Валерій Антонюк відзначив важливість свободи віросповідання в Україні. За його словами, про це свідчить, зокрема, ефективне партнерство з американською громадою. Там, серед іншого, проводять молитовні сніданки, на яких є змога донести інформацію про те, що відбувається в Україні. «Ми маємо не лише продовжувати адвокацію України, а й порушувати це питання на всіх можливих рівнях. І плануємо ще низку зустрічей за кордоном, щоб розповідати про реальний стан справ в Україні. Ми віримо, що доносити сьогодні правду до світової спільноти важливо. Ми не просто цим переймаємось – це наш біль», – зазначив він.


На завершення зустрічі Генеральний секретар Українського Біблійного Товариства Олександр Бабійчук та його заступник Анатолій РАЙЧИНЕЦЬ, щиро подякувавши Президентові за його відкритість і готовність до діалогу з українськими церквами, подарували йому Біблію. А також вручили особливий подарунок – картину «Людина в обіймах Ісуса», на фоні якої змальовано деякі жахіття війни та страждання українського народу, а саме події в Маріуполі, Краматорську, Одесі та Бучі. Натомість Ісус Христос символізує мир та спокій для кожної людини, про що й свідчить біблійний текст на самому полотні: «Прийдіть до Мене всі втомлені та обтяжені, – і Я заспокою вас!» (Єв. від Матвія 11:28). Картина написана на дошках від ящиків з-під боєприпасів з Авдіївського напрямку, де Українське Біблійне Товариство звершує душпастирське служіння серед захисників.


Джерело: ukrbs.org

3 квітня 2024