«... і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого... то Я вислухаю з небес» 2 Хр. 7:14

Парламентарі хочуть забрати у церков право на постійне землекористування

Парламентарі хочуть забрати у церков право на постійне землекористування

Законопроєкт № 5385 пропонує скасувати право на постійне землекористування та змусити релігійні організації до участі у земельних торгах і платного використання землі виключно на правах оренди, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Таку ініціативу подали до Верховної Ради України 18 парламентарів, які всі є членами фракції партії «Слуга народу». З них 14 є членами Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Головною метою законопроєкту є збільшити доходи місцевих бюджетів з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Для цього автори ініціативи пропонують у Земельному кодексі України повністю скасувати право на постійне землекористування (стаття 92), на підставі якого релігійні організації мають можливість безоплатно користуватися земельними ділянками для своєї духовної та соціальної діяльності.

Важливо відзначити, що законопроєкт № 5385 не містить змін до статті 82 Земельного кодексу України, які б дозволили релігійними організаціями набувати землю у власність. Тому їм не дається можливість викупити ділянки державної та комунальної власності, якими вони користуються зараз. У такий спосіб парламентарі з партії «Слуга народу» хочуть змусити релігійні організації перейти від безоплатного постійного землекористування до платної оренди на комерційних засадах.

При цьому для отримання в оренду нових земельних ділянок релігійним організаціям треба буде брати участь у земельних торгах, що значно підвищить ціну орендної плати та зробить неможливим користування землею для багатьох релігійних організацій.

Право на постійне землекористування для релігійних організацій було відновлено у 2009 році за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Завдяки цьому релігійні організації можуть безоплатно користуватися землею державної і комунальної власності лише з некомерційною метою. Такий режим землекористування було запроваджено у якості компенсації за понад 70 років репресій та церковну власність, експропрійовану радянською владою на користь держави.

Заступники України закликають християн молитись за збереження права на постійне землекористування для релігійних організацій, на яке сьогодні посягати деякі парламентарі.


19 квітня 2021